08 Duben 2016

Abarth po boku Yamahy: dlouhá jízda již začala

 

Vzrušující výzva mezi Valentinem Rossim a Jorge Lorenzem o světový titul bude po dramatickém víkendu v Argentině, který byl plný vzestupů a pádů, pokračovat v texaském Austinu. Po boku obou jezdců bude opět stát značka Abarth, která je oficiálním sponzorem a dodavatelem vozidel týmu Movistar Yamaha MotoGP. Toto partnerství je založeno na sdílení hodnot, jakými jsou výkon, řemeslná zručnost a technické inovace.

 

Abarth se po boku týmu Movistar Yamaha Moto GP vydává po dramatickém víkendu v Argentině do Texasu na Grand Prix Ameriky. Valentino Rossi a Jorge Lorenzo budou v nadcházejícím závodu na Circuit of the Americas (COTA) usilovat o nejlepší výsledek. Tým Movistar Yamaha Moto GP, který se značkou Abarth sdílí sportovnost a touhu vyniknout, je již v čele šampionátu v hodnocení týmů. Logo štíra se v letošní sezoně objevuje na přední kapotáži obou závodních motocyklů YZR-M1 2016 jako symbol závodění, vítězství a vášně.

 

Touhu vyniknout potvrdil Abarth i na nedávném autosalonu v Ženevě, kde představil svůj nejnovější počin v podobě modelu Abarth 124 spider. Vůz byl navržen pro vzrušení a výkon a disponuje všemi kvalitami pro uspokojení i těch nejnáročnějších řidičů. Z mnoha prvků zaslouží pozornost standardní samosvorný diferenciál, který zajišťuje hnací sílu a trakci i v těch nejkritičtějších situacích a poskytuje neopakovatelnou ovladatelnost. Použitím špičkových komponent a materiálů se podařilo dosáhnout hmotnosti pouhých 1060 kg, nejlepší výkonové hmotnosti v celé kategorii 6,2 kg/k a dokonalého rozložení hmotnosti na nápravy v poměru 50:50, což znamená špičkovou agilitu a výkonové parametry.

 

Abarth 124 spider pro region EMEA je vybaven výkonným a spolehlivým přeplňovaným čtyřválcem 1.4 MultiAir Turbo, který poskytuje výkon 170 k (přibližně 124 k na litr zdvihového objemu) a točivý moment 250 Nm. Výsledkem je nejvyšší rychlost 230 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Ve vozech Abarth je velmi důležitý také zvuk, a tak nepřekvapí, že součástí standardní výbavy je výfukový systém Record Monza, který generuje působivý zvukový doprovod. První sérii pro Evropu, kterou tvoří exkluzivní limitovaná edice čítající 2500 exemplářů, lze objednávat za 40 000 eur. Vozidla se u prodejců objeví v září tohoto roku.

Značka Abarth, která je oficiálním sponzorem a dodavatelem vozidel týmu Movistar Yamaha MotoGP, vytvořila společně s Yamahou vozidlo, které je oslavou vzájemné spolupráce. Jedná se o Abarth 595 Yamaha Factory Racing, speciální sérii navrženou v duchu nejlepších řemeslných dovedností a technických inovací značky se štírem ve znaku. Nezaměnitelný zvuk, výkonnější motor a sportovní výbava jsou jen některé z mnoha vlastností této speciální série. Vozidla vynikají vytříbenými stylistickými detaily, jako jsou červené brzdové třmeny či logo Yamaha Factory Racing.

 

První březnový den odstartovala vášeň závodních okruhů, kterou lze zažít v každém voze Abarth, a to prostřednictvím aktivity The Scorpionship, jediné oficiální komunity značky věnované majitelům, sběratelům, klubům a fanouškům Abarth. Po registraci na internetových stránkách scorpionship.abarth.com získají členové řadu zajímavých výhod a závodních příležitostí, jako i pozvání na setkání fanoušků.

 

Turín, 8. dubna 2016

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory