26 Leden 2018

Alfa Romeo Giulia a Abarth 595 získaly tituly v anketě Best Cars 2018 pořádané prestižním německým magazínem auto motor und sport

 

Alfa Romeo Giulia a Abarth 595 zvítězily v anketě Best Cars 2018 ve svých kategoriích dovážených vozů, a zopakovaly tak úspěch z loňského ročníku prestižní čtenářské ankety německého časopisu auto motor und sport.

 

Druhý rok v řadě se němečtí čtenáři odborného a renomovaného magazínu auto motor und sport jednoznačně shodli na tom, že nová Alfa Romeo Giulia je nejlepší dovážené auto střední třídy. A dali to najevo ve výsledcích hlasování v anketě Best Cars 2018. V již 42. ročníku této čtenářské ankety získala Alfa Romeo Giulia 22,4 procenta hlasů. A navíc Alfa Romeo Stelvio, první SUV značky, spolu s kompaktní Alfou Romeo Giulietta ozdobily tento mimořádný úspěch dvěma druhými místy ve svých kategoriích. Aby toho nebylo málo, zvolili čtenáři auto motor und sportu za nejlepší dovážené miniauto Abarth 595. Italský sportovní zázrak zvítězil v této anketě již potřetí za sebou, a to s vysokým podílem 27,2 % hlasů. Velkým úspěchem je i umístění v první trojici absolutního pořadí kategorie minivozů.

 

Dvaačtyřicátý ročník ankety Best Cars měl silný mezinárodní záběr. Čtenáři 18 časopisů z Evropy i mimo ni vybírali vítěze z celkem 385 modelů v jedenácti různých kategoriích. „Jsem skutečně pyšná na to, že jsme získali toto ocenění," řekla Roberta Zerbi, vedoucí značky Alfa Romeo pro region EMEA (Evropa, Blízký a Střední východ a Afrika) během slavnostního vyhlášení ve Stuttgartu. „Úspěch Alfy Romeo Giulia v Německu je mimořádně důležitý a dokazuje, že naši designéři a konstruktéři vystihli náročné požadavky automobilových nadšenců z Německa."

 

Luca Napolitano, vedoucí značek Fiat a Abarth v regionu EMEA, dodal: „Značka Abarth měla vždy dobré jméno díky nabídce špičkových závodních technologií za dostupnou cenu. Skutečnost, že jsme v roce 2018 znovu vyhráli v Best Cars, dokládá, že tento přístup je mezi příznivci sportovních automobilů stále velmi oblíbený. Rád bych čtenářům auto motor und sportu poděkoval, že pro nás opět hlasovali."

 

Alfa Romeo Giulia

Nápadně italský design spolu s bohatou standardní výbavou a široká řada motorů, to jsou jen některá z tajemství, za nimiž se ukrývá úspěch modelu Alfa Romeo Giulia. Nabídka motorů zahrnuje moderní celohliníkové jednotky plné špičkových technologií pro úsporný provoz a redukci emisí. Například verze 2.2 Multijet 180 k AT8 v režimu Advanced Efficiency spojuje nejlepší jízdní výkony ve třídě s průměrnou spotřebou 3,8 l na 100 km a emisemi CO2 pouze 99 g/km. Naopak vrcholný model Alfa Romeo Giluia Quadrifoglio je vybaven obdivuhodným benzinovým motorem 2.9 V6 Twin Turbo o výkonu 375 kW (510 k). Toto provedení představuje dokonalé ztělesnění firemního motta „La meccanica delle emozioni", a to i zásluhou nejlepšího poměru hmotnosti a výkonu ve třídě: 2,99 kg/k. Přispívá k tomu taktéž rozsáhlé použití ultralehkých materiálů, jako je karbonové vlákno, a to na střeše, kapotě, spoilerech a bočních prazích. Hmotnost verze Quadrifoglio lze dále snížit použitím dvou doplňků, které se dodávají na přání: karbon-keramických brzd a sportovních sedadel Sparco s konstrukcí opěradla z karbonového vlákna.

Alfa Romeo Giulia, ověnčená pěti hvězdičkami ze série nárazových testů EuroNCAP, je také jedním z nejbezpečnějších automobilů ve své třídě. Všechny verze modelové řady Giulia dokáží chytit za srdce díky svým sportovním jízdním vlastnostem, perfektnímu rozdělení hmotnosti mezi přední a zadní nápravu a vynikajícímu poměru hmotnosti a výkonu. K dispozici jsou verze pouze s pohonem zadních kol nebo se systémem pohonu všech kol Alfa Q4 a všechny nejen že zajišťují obdivuhodné sportovní výkony, ale jsou také právoplatnými pokračovateli slavné tradice značky Alfa Romeo a jejích mnoha závodních vítězství.

 

Abarth 595

Příznivci vozu Abarth 595 mají na výběr mezi karoserií hatchback nebo kabrioletem a také ze čtyř úrovní výbav a výkonových verzí. Nabídka zahrnuje provedení Abarth 595 s motorem o výkonu 145 k, Abarth 595 Pista se 160 k, Abarth 595 Turismo se 165 k a vrcholnou variantu Abarth 595 Competizione, která vyvine 180 k.
Celá modelová řada obsahuje ve standardní výbavě širokou škálu sportovních doplňků, jako jsou sportovní sedadla, snížené sportovní pérování, vyladěný výfuk, diferenciál s omezenou svorností a ultralehká slitinová kola. Špičkové provedení Abarth 595 Competizione přidává ještě více závodních prvků: skořepinová sedadla Sabelt Abarth Corse, volant s karbonem a Alcantarou, vysokovýkonnou brzdovou soustavu Brembo, aktivní tlumiče Koni FSD (Frequency Selective Damping) a dvourežimový výfuk Record Monza se čtveřicí koncovek.

 

Turín, 26. ledna 2018

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Obrázky


Download

Související obrázky


Priložené soubory