08 Říjen 2017

Cosimo Barberini se stal vítězem šampionátu Trofeo Abarth Selenia 2017

• Se dvěma vítězstvími na okruhu Mugello zopakoval italský pilot svůj úspěch z minulé sezony.
  • Druhé místo v šampionátu obsadil Fin Pajuranta, třetí pak Švéd Darbom.
  • V italském šampionátu F4 s motory Abarth zvítězili Fernandez z Venezuely a Armstrong z Nového Zélandu.
  • Poslední podnik mistrovství doprovázela řada aktivit klubu Scorpionship.

Již druhý rok po sobě předvedl italský jezdec Cosimo Barberini v šampionátu Trofeo Abarth Selenia své nadání. Jezdec za volantem modelu Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione zvítězil ve dvou finálových závodech sezony, a to na obtížném okruhu Mugello. Závodu se zúčastnila i řada členů klubů Abarth, kteří tak mohli spatřit řadu velkolepých soubojů, z nichž mnohé obstarali mladí piloti monopostů F4 powered by Abarth.

Barberini měl titul jistý již před těmito dvěma závody, protože jeho hlavní protivník, Fin Juuso Pajuranta vyletěl v zahřívacím kole mimo trať, a nemohl se tak postavit na start závodu. V prvním závodě Barberini dojel před Švédem Joakimem Darbomem, kterému se podařilo překvapit Pajurantu v celkovém hodnocení.
V druhém závodě vyhrál opět Barberini před Pajurantou a díky tomuto výsledku si upevnil svou pozici v mistrovství. Třetí místo obsadil mladý Andrea Mabellini.

Cosimo Barberini, 27letý jezdec původem z Montaiony v provincii Florencie, se dostal k motoristickému sportu přes závody v motokrosu. Ve 20 letech přesedlal na motokáry a v roce 2014 začal závodit v šampionátu Trofeo Abarth Selenia Italia, kde obsadil druhé místo, a v Trofeo Abarth Selenia Europe, kde se umístil na třetí pozici. V roce 2016 zaznamenal svůj první úspěch v šampionátu Trofeo Abarth Selenia a letos jej zopakoval 7 vítězstvími z celkem 14 závodů.

Trojice závodů italského šampionátu F4 powered by Abarth byla rovněž velmi důležitá, neboť se jednalo o předposlední podniky sezony. Sebastian Fernandez z Venezuely zvítězil v prvním z tří závodů, zatímco v druhém byl vítězem lídr šampionátu Marcus Armstrong z Nového Zélandu. Ve třech závodech posledního podniku v Monze (21. až 22. října) se s výhodou 53 bodů ujal druhého místa Job Van Uiter z Nizozemí, třetí místo pak připadlo Italovi Lorenzu Colombovi.