11 Duben 2016

Dvojitý triumf Micka Schumachera v italském šampionátu F4 powered by Abarth v Misano Adriatico

 

  • Díky dvěma vítězstvím se mladík se závoděním v krvi dostal na první místo celkového pořadí italského šampionátu F4.
  • Zahajovacího závodu sezony se zúčastnilo 41 pilotů z 21 zemí celého světa.
  • Velkolepé představení monopostů s motory Abarth.
  • Nadcházející závody: 8. května na okruhu Adria.

 

Třetí ročník italského šampionátu F4 powered by Abarth odstartoval tento víkend na okruhu Marca Simoncelliho v Misano Adriatico (Rimini) a zúčastnilo se jej 41 jezdců zastupujících 21 národů. Sezona začala dvěma dominantními vítězstvími mladého německého jezdce Micka Schumachera, syna několikanásobného mistra světa ve formuli 1 a bývalého jezdce Ferrari.  

Díky těmto vítězstvím je mladý Němec vedoucím jezdcem šampionátu před Mexičanem Raulem Guzmanem a Argentincem Marcosem Siebertem.

Monoposty poháněné motory Abarth předvedly působivé výkony ve všech třech závodech. Dařilo se i Micku Schumacherovi. Závod odstartoval z první řady a ihned zaútočil na vedoucího Marcose Sieberta z Argentiny. Siebert bránil své vedení velmi tvrdošíjně, ale Mick Schmacher jej ve čtvrtém kole nakonec předjel a toto místo si udržel už do konce závodu. Do cíle dojel před Mexičanem Raulem Guzmanem, americkým jezdcem Juanem Manuelem Correou, nejlépe umístěným debutujícím jezdcem letošní sezony, a Italem Simonem Cunatim.

Druhý závod odstartoval v dešti a za přítomnosti safety caru. Po rozsvícení zeleného světla vyrazil do vedení Mick Schumacher a tuto pozici si opět udržel až do konce. Druhé místo obsadil Job Van Uitert a třetí Ital Diego Bertonelli.

S ohledem na vysoký počet zaregistrovaných jezdců bude italský šampionát F4 powered by Abarth zahrnovat každý den 4 závody, přičemž jezdci jsou rozděleni do čtyř skupin, které se utkávají střídavě. Každý řidič absolvuje dva závody, a poté, pokud se umístí mezi 36 nejlepšími, získává nárok na čtvrtý a poslední závod. Třetí závod proběhl bez Schumachera a vyhrál jej Mexičan Guzman před Siebertem a Van Uitertem.

V posledním závodě startoval Mick Schumacher z pole position, ale katastrofální start jej odsunul až na 17. místo. Poté se probojoval na hodnocené pozice a závod dokončil na čtvrtém místě. Tento závod vyhrál Siebert před Jurim Vipsem z Estonska.

Následujícím datem v kalendáři italského šampionátu F4 powered by Abarth je 7. květen, kdy se jezdci utkají na okruhu Adria. Mezitím 15. dubna odstartuje druhá sezona německého šampionátu F4 ADAC Abarth Championship, který využívá stejné monoposty osazené motory Abarth T-Jet.

 

Turín, 11. dubna 2016

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory