16 Leden 2019

Jeep® Wrangler získal speciální ocenění v anketě „4x4 roku 2019“

 

Vítězné vlastnosti legendárního modelu Jeep® Wrangler ocenila zvláštní cenou Off-Road roku odborná porota britského odborného titulu 4x4 Magazine zaměřeného na jízdu v terénu.

 

Speciální cenu si vysloužila čtvrtá generace tohoto ikonického modelu a s přehledem přitom překonala řadu extrémně schopných konkurentů své třídy.

 

Zvláštní kategorie Off-road ankety „4x4 roku 2019" se zaměřuje výhradně na offroadový výkon vozidel, což je oblast, ve které dokázal vůz porotu přesvědčit velmi rychle.

 

Nový Jeep® Wrangler, který byl na evropský trh uveden loni v září, se cítí jako ryba ve vodě nejen v terénu, ale i v ulicích měst. Legendární schopnosti v terénu značky Jeep® totiž kombinuje s nadprůměrným komfortem a jízdními vlastnostmi na vozovce a také s originálním stylem a nejmodernějšími technologiemi.

 

Výsledkem je nejschopnější Wrangler všech dob, vůz doslova nabitý speciální technikou. Ta v závislosti na stupni výbavy zahrnuje dva pokročilé systémy aktivního trvalého pohonu všech kol - Command-Trac a Rock-Trac -, dále elektrické uzávěrky předního a zadního diferenciálu Tru-Lock, diferenciál se zvýšenou svorností Trac-Lok a elektronicky odpojitelný stabilizátor přední nápravy.

Modernizací prošla i paleta motorizací, která nově obsahuje vznětový přeplňovaný motor 2.2 o výkonu 200 k a zážehový agregát 2.0 o výkonu 272 k. Oba motory jsou spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou, jež se u tohoto modelu objevuje vůbec poprvé.

 

Porota odborníků magazínu 4x4 Magazine - jednoho z nejproslulejších magazínů na světě specializujících se na segment 4x4 - každoročně testuje velké množství vozidel s pohonem všech kol. Než porota vydá svůj verdikt, posuzuje vozidla z hlediska jízdních vlastností na vozovce i v nejnáročnějším terénu. Na konci hodnocení vyhlašuje vítěze v mnoha kategoriích, včetně malých, středně velkých a velkých SUV, výkonných SUV a nejlepších off-roadů. Speciální ceny zahrnují Nejlepší užitnou hodnotu, Off-road roku a Výrobce 4x4 roku.


Turín, 16. ledna 2019

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory