15 Duben 2016

Německý šampionát F4 ADAC Abarth začíná

 

  • Pro německou sérii začíná druhá sezona, které se zúčastní čtyřicet pět jezdců.
  • Jedním z nich bude i Mick Schumacher, vítěz dvou závodů italského mistrovství.
  • Pro rok 2016 je naplánovaných osm podniků, přičemž první znich proběhne už vpátek 15. dubna na okruhu Oschersleben.

 

Na okruhu Oschersleben odstartuje příští víkend druhý ročník německého šampionátu F4 ADAC Abarth, ve kterém se do kokpitů monopostů Tatuus postavených Abarthem posadí čtyřicet pět jezdců. Po velkém úspěchu v roce 2015 pohání vozy i v letošní sezoně motor Abarth T-Jet o výkonu 160 k, tedy stejný agregát, jaký využívají vozy Abarth 595.

 

Mezi jezdci je také Mick Schumacher, který po úspěšné premiéře v roce 2015 začal letošní sezonu s dvojitým vítězstvím v zahajovacím závodě italského šampionátu F4 powered by Abarth, který proběhl minulý víkend na okruhu Misano Adriatico. Schumacher byl rovněž vítězem volného tréninku, který proběhl na začátku dubna na okruhu v Oscherslebenu a ve kterém zajel nejrychlejší čas na kolo.

 

Německý šampionát F4 ADAC Abarth tvoří v letošní sezoně celkem osm podniků po třech závodech:  Oschersleben (15. - 17. dubna), Sachsenring (29. - 1. května), Lausitzring (3. - 5. června), Oschersleben (17. - 19. června), Red Bull Ring (22. - 24. července), Nürburgring (5. - 7. srpna), Zandvoort (19. - 21. srpna), Hockenheim (30. září - 2. října).

 

V minulé sezoně se monopost Tatuus stavěný Abarthem projevil jako velmi efektivní nástroj pro mladé motokárové jezdce ve věku 15 až 18 let. Umožnil jim předvést se v robustním voze s minimálními náklady na provoz, což je zcela v duchu filozofie Carla Abartha.

 

Turín, 15. dubna 2016

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory