07 Červen 2016

Nový Abarth 124 spider

 

Model ve zkratce

Nový Abarth 124 spider se zaměřuje na novou generaci nadšenců prostřednictvím výkonu a špičkové techniky. Tento model kombinuje originální zážitek z jízdy v roadsteru se vzrušením, technologiemi, bezpečností a italským designem.

 

Výkonná DNA

Nový Abarth 124 spider zaručuje veškeré vzrušení a zábavu, jaké může nabídnout pouze skutečný spider. Vůz vyvinutý závodním oddělením Abarth Racing dokonale ztělesňuje hodnoty značky: výkon, doslova umělecké dílenské zpracování a technickou dokonalost. Vůz byl navržen tak, aby vykouzlil úsměv na tvářích všech, kteří usednou za jeho volant.  

Pro vynikající dynamický výkon je Abarth 124 spider ve standardu vybaven mechanickým samosvorným diferenciálem. Hmotnost vozidla je soustředěná mezi nápravy a motor je instalovaný až za přední nápravou, což zaručuje optimální agilitu a špičkový pocit z jízdy. Důmyslná technika a použití speciálních materiálů vedly k dosažení hmotnosti pouhých 1050 kilogramů a výkonové hmotnosti 6,2 kg/k, což je nejlepší hodnota v kategorii. Optimální rozložení hmotnosti přispívá k vynikající odezvě a agilitě.

 

Zavěšení modelu 124 spider využívá lichoběžníkovou nápravu vpředu a pětiprvkovou nápravu vzadu. Odladěno bylo pro zvýšení stability v zatáčkách a špičkový brzdný výkon. Odezva řízení byla vylepšena i sportovním naladěním posilovače řízení.

 

Pod kapotou se nachází výkonný a mimořádně spolehlivý zážehový přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 l s technologií MultiAir. Tento agregát poskytuje výkon 170 k (což znamená 124 k/litr zdvihového objemu) a točivý moment 250 Nm. Výsledkem je nejvyšší rychlost 232 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy. Zásadní součástí všech modelů značky Abarth je zvuk motoru. V praxi to znamená, že model 124 spider je standardně vybaven výfukem s duálním režimem Record Monza, který upravuje tok výfukových plynů podle otáček motoru, a zajišťuje tak hluboký a nezaměnitelný zvuk. 

Spider je k dispozici s šestistupňovou manuální převodovkou nebo automatickou sportovní sekvenční převodovkou.

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory