05 Leden 2017

Premiéra nového Abarthu 124 Rally na 85. ročníku Rally Monte Carlo

 

  • Tři testovací dny s inženýry závodního oddělení Abarth Racing Team pro trojici soukromých týmů, jež se zúčastní Mistrovství světa v Rally 2017.
  • Závodu se zúčastní šampion Francois Delecour, italský talent Fabio Andolfi a zkušený jezdec Gabriele Noberasco.
  • Rally Monte Carlo proběhne od 13. do 22. ledna a bude skvělou příležitostí vyzkoušet vůz v extrémních podmínkách v nejobtížnějším závodě kalendáře mistrovství světa.

 

Závodní kariéra nového Abarthu 124 rally začíná na 85. ročníku Rally Monte Carlo, prvním podniku Mistrovství světa v rallye sezony 2017, který proběhne od 19. do 22. ledna.

Trojice soukromých posádek vyzkouší nový Abarth 124 rally v jednom z nejtěžších a nejprestižnějších závodů šampionátu s cílem představit značku se štírem ve znaku a její slavnou minulost v tomto odvětví. Trojici posádek tvoří: Francouz Francois Delecour a jeho kopilot Dominique Savignoni, jež byli oficiálními jezdci Mistrovství světa v roce 1993. Vyhráli mezinárodní kategorii FIA R-GT, to znamená kategorii, ve které soutěží Abarth 124 Rally v roce 2017. Dále mladý Fabio Andolfi s kopilotem Manuelem Fenolim představují velmi slibnou italskou dvojici. Sponzorovaní jsou organizací ACI Sport pod záštitou projektu pro mladé jezdce ACI Team Italia. A nakonec je zde Gabriele Noberasco s Daniele Michi, velmi rychlý zkušený jezdec gentleman, který vyhrál řadu národních soutěží. Rally Monte Carlo se zúčastnil několikrát, naposledy za volantem Abarthu 500 R3T.

Trojice posádek sponzorovaných svými týmy - francouzské Milano Racing a Bernini Rally - provedla několik specifických testovacích akcí pro přípravu na závod Rally Monte Carlo, a to na silnici v blízkosti italského Cunea spolu s testovacím jezdcem Alexem Fioriem, který pracoval na vývoji a tuning s týmem Abarth Racing Team.

Během tří dnů byla vyhodnocena různá nastavení včetně pneumatik Michelin, které jsou zásadní komponentou zimních soutěží na horských silnících, jaké nabízí právě Rally Monte Carlo. Jezdci se seznámili s novým Abarthem 124 rally a jeho originálními vlastnostmi. Abarth 124 rally se vyznačuje kombinací vzrušení a technologií: pohon zadních kol zaručuje podívanou, zatímco výkon na velmi vysoké úrovni je výsledkem pečlivého vývoje.

Jedná se o model spadající do kategorie R-GT a proto může soutěžit v národních i mezinárodních soutěžích. Abarth 124 Rally Trophy je šampionát organizovaný značkou Abarth, který zahrnuje sedm akcí - šest z nich na silnicích a jednu na nezpevněném povrchu - všechny v rámci Mistrovství Itálie v Rally. Díky tomu mohou účastníci soutěžit o nový titul mistra Itálie v nové skupině R-GT.

Výhry budou skutečně velmi bohaté pro absolutní pořadí v kategorii do 23 let i jejích týmy. Všechny ceny - 5000 eur pro vítěze, 4000 eur pro tým a 2000 eur pro kategorii do 23 let - a jsou sčitatelné. V souladu s předpisy budou ceny předané prvním třem v každém závodě a poté v celkovém hodnocení v každé kategorii. Novinkou je cena pro nejlépe hodnocené týmy s výhrou 30 000 eur. Jezdci kategorie do 23 let budou mít možnost zúčastnit se soutěže Rally Monza 2017 s oficiálními vozy Abarth 124 rally. Mezi další ceny patří kurz ACI Sport Federal Super Course a Rally master organizovaný přímo značkou Abarth. Vítěz celkového pořadí získá vlastní silniční Abarth 124 spider.

 

Turín, 5. ledna 2017

 

 

poslední videa

pokroČilé vyhledávání

Hledat...

Od
Komu
Hledat

Související obrázky


Priložené soubory